© Poliklinika Arciszewscy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prezentowane treści mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego, w związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji, ani też za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku działania lub zaniechania w oparciu o zamieszczone materiały.
Poliklinika Arciszewscy
Wyjątkowe miejsce dla każdej z nas
Nietrzymanie moczu jest częstą i uciążliwą chorobą występującą u kobiet. Dolegliwość ta jest przewlekła i może być objawem innej poważnej choroby, a nieleczona powoduje liczne powikłania. Zaburzenia nietrzymanie moczu leczymy dwoma możliwymi metodami – zachowawczą i operacyjną – stosowanymi w zależności od stadium rozwoju choroby. Do wybrania odpowiedniej metody leczenia niezbędne jest przeprowadzenie badania urodynamicznego. W Poliklinice badanie to przeprowadzane jest za pomocą specjalnego aparatu. Polega ono na ocenie funkcjonowania dolnego odcinka dróg moczowych.
Mało dokuczliwe dolegliwości można w większości przypadków wyleczyć zachowawczo, przez zastosowanie:
W przypadku gdy leczenie zachowawcze okazuje się niewystarczające i nie zwalcza choroby, niezbędne jest wykonanie zabiegu operacyjnego:
Stosowanie laserów w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM) to nowoczesna, nieinwazyjna terapia oparta o efekt fototermicznego obkurczania tkanek. Energia lasera dostarczana jest do wybranych tkanek powodując remodelowanie kolagenu, a w rezultacie obkurczanie powięzi miednicy i tkanek dna miednicy. Leczona tkanka wzbogacana jest o nowy kolagen przez co staje się bardziej napięta i elastyczna. W rezultacie poprawia się wsparcie pęcherza moczowego i znikają objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.
W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnego, laserowe leczenie wysiłkowego NTM jest praktycznie bezinwazyjne, nie wiąże się z utratą krwi i nie wymaga hospitalizacji. Ponadto od razu po zabiegu pacjentka wraca do pełnej sprawności fizycznej i wykonywania codziennych czynności.
Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie na fotelu ginekologicznym. Leczenie trwa przeważnie ok. 30 minut, jednak czas zabiegu dostosowywany jest indywidualnie w każdym przypadku. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, ani znieczulenia. Po zabiegu zalecane jest przestrzeganie standardowych środków ostrożności związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, czyli unikanie wysiłku powodującego nacisk na pęcherz oraz 30-dniową wstrzemięźliwość seksualną.
Laserowe leczenie nietrzymania moczu przynosi najlepsze rezultaty u pacjentek z łagodną i umiarkowaną postacią wysiłkowego NTM oraz mieszanym nietrzymaniem moczu. W ciągu miesiąca po zabiegu następuje stopniowe odzyskiwanie kontroli nad oddawaniem moczu. Zazwyczaj jeden zabieg pozwala pozbyć się dolegliwości, jednak w razie potrzeby po upływie 4 tygodni można powtórzyć leczenie.
W Poliklinice zabiegi laserowe przeprowadzane są przy użyciu nowoczesnego lasera Fotona Spectro SP – jednego z najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych systemów laserowych na świecie.