© Poliklinika Arciszewscy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prezentowane treści mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego, w związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji, ani też za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku działania lub zaniechania w oparciu o zamieszczone materiały.
Poliklinika Arciszewscy
Laserowe Leczenie Nietrzymania Moczu
Stosowanie laserów w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM) to nowoczesna terapia oparta o efekt fototermicznego obkurczania tkanek. Z biegiem lat tkanki rozciągają się i tracą elastyczność. Dzieje się tak w efekcie procesów starzenia, oddziaływania hormonów, wykonywania ciężkiej pracy fizycznej oraz przebytych ciąż i porodów. W rezultacie dochodzi do obniżenia pęcherza moczowego i objawów wysiłkowego nietrzymania moczu.
IncontiLase to delikatny zabieg laserowy stosowany w leczeniu wysiłkowego i mieszanego nietrzymania moczu. Światło lasera w opatentowanym trybie pulsacyjnym Fotona SMOOTH dostarczane jest na tkankę pochwy poprzez specjalnie zaprojektowany system. Powoduje łagodne podgrzanie tkanki, co uruchamia powstawanie nowego kolagenu i wzmacnia podparcie miednicy, pomagając zatrzymać lub zminimalizować mimowolne wyciekanie moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania. Zabieg działa najlepiej u pacjentów z łagodnym i umiarkowanym wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Pacjenci z mieszanym nietrzymaniem moczu odczuwają ulgę w objawach stresu.
W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnego, laserowe leczenie wysiłkowego NTM jest praktycznie bezinwazyjne, nie wiąże się z utratą krwi i nie wymaga hospitalizacji. Ponadto od razu po zabiegu pacjentka wraca do pełnej sprawności fizycznej i wykonywania codziennych czynności.
Zabieg wykonywany jest w gabinecie zabiegowym i trwa ok. 20-30 minut. W porównaniu z tradycyjną chirurgiczną metodą leczenia utraty napięcia tkankowego ścian pochwy, zabieg laserowy jest praktycznie bezinwazyjny.
Zabieg wykonywany jest w pierwszej połowie cyklu, najlepiej wkrótce po miesiączce.