© Poliklinika Arciszewscy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prezentowane treści mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego, w związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji, ani też za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku działania lub zaniechania w oparciu o zamieszczone materiały.
Poliklinika Arciszewscy
Wyjątkowe miejsce dla każdej z nas
Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) to jedno z najczęstszych zakażeń przenoszonych drogą płciową na świecie. W odpowiedzi na globalne wyzwania związane z tym wirusem, naukowcy opracowali skuteczne szczepionki przeciwko HPV, które odgrywają kluczową rolę w ochronie przed nowotworami związanymi z tym wirusem.
Wirus HPV jest powiązany z wieloma rodzajami nowotworów, w tym głównie z rakiem szyjki macicy. Szczepienia przeciwko HPV zostały stworzone w celu skutecznej prewencji tych chorób. Szczepionki te obejmują wysokoonkogenne typy wirusa, takie jak HPV 16 i 18, które stanowią główne zagrożenie dla zdrowia.
Dziewczęta i chłopcy w wieku 10-13 lat: Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą kontaktów seksualnych. Dorosłych w wieku 14-26 lat: Osoby, które nie były wcześniej zaszczepione, mogą nadal skorzystać ze szczepienia.
Ochrona przed rakiem szyjki macicy: Szczepionki są skutecznym narzędziem w zapobieganiu zakażeniom HPV, co znacząco redukuje ryzyko rozwoju raka szyjki macicy.
Zapobieganie innym nowotworom: Szczepienia chronią także przed innymi rodzajami nowotworów związanych z zakażeniem HPV, takimi jak rak gardła, prącia, sromu, krtani i odbytu.
Ochrona przed kłykcinami kończystymi: Szczepienia zmniejszają ryzyko wystąpienia brodawek narządów płciowych, które są powszechnym efektem zakażenia wirusem HPV.